Avatar uživatele
www

Proč se říká třeba i v radiu „Děláš si kozy?“ Slýchával jsem to jen občas mezi „kamarády“ a teď skoro všude.

Význam znám, ale ne souvislost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT, beer, anonym, anonym před 3991 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Odpoveď byla označena jako užitečná

zjevně jen došlo k záměně za hezčí část těla – namísto dělat si p…el …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

protože to zní drsněji? Těžko říct proč, ale mně to zní stejně blbě jako třeba „ty jsi lama“ , což taky nechápu, asi se na to zeptám na odpovědích, počítám, že to bude zkrácený tvar „ty jsi tlama“ ,)
Doplňuji:
ještě mě napadlo, jestli to nepoužívají horňáci, protože dolňáci už dávno mají „děláš si prdel“

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Braník

zřejmě to někoho napadlo jako vtipný slogan a chytilo se to
je to prima a je to zaběhlé,když se někdo něčemu diví
http://www.you­tube.com/watch?v=1g81YFM-oR4

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad zjentek. Dělat kozy = dělat si legraci. Určitě vám vyčerpávající odpověď poskytl Braník, někoho to napadlo … ale koho, proč? 🙂

před 3990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
enyne

tato hláška byla zprofanovaná po vyjití filmu Snowborďáci, kde se objevuje; stejně jako mnoho dalších hlodů z tohoto filmu

před 3988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

děláš si kozy, prdel? ..spisovně: děláš si legraci? ..význam: to myslíš vážně? ..jak píše braník- je to prima a zaběhlé, když se něčemu diví ,D

před 3990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

on je kelt, je dost hodin, asi už měl braník. Zatímco já mám bolak ,)

před 3990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já výraz neužívám, sice jsem si ho všimla, ale nelíbí se mně. Dívala jsem se na net – je to uvedeno jako – dělat si legraci.

Dá se to vysvětlit asociací… 🙂

Včera to na braník nevypadalo,, ten si dal určitě, když řešil šedý mor. Takový výkvět stylizace a hrubek jsou dlouho, velmi dlouho nečetla. 🙂 Hlavně že ho ocenili, alespoň si udělali radost, vždyť jsou všichni objektivní. Mělo by to pomoct ostatním, už určitě nebudou příště kritizovat ty, kteří dělají pravopisné chyby 🙂


před 3990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pobavila jsem se u ,,horňáků"a ,,dolňáků".Ale sama nevím!

před 3990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Dá se to celkem vysvětlit, i když možností může být víc.:-))

před 3990 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek