www

Proč se říká třeba i v radiu „Děláš si kozy?“ Slýchával jsem to jen občas mezi „kamarády“ a teď skoro všude.

Význam znám, ale ne souvislost.

Nejlepší odpověď
quentos

zjevně jen došlo k záměně za hezčí část těla – namísto dělat si p…el …

Další odpovědi
zjentek

protože to zní drsněji? Těžko říct proč, ale mně to zní stejně blbě jako třeba „ty jsi lama“ , což taky nechápu, asi se na to zeptám na odpovědích, počítám, že to bude zkrácený tvar „ty jsi tlama“ ,)
Doplňuji:
ještě mě napadlo, jestli to nepoužívají horňáci, protože dolňáci už dávno mají „děláš si prdel“

Braník

zřejmě to někoho napadlo jako vtipný slogan a chytilo se to
je to prima a je to zaběhlé,když se někdo něčemu diví
http://www.you­tube.com/watch?v=1g81YFM-oR4

annas

Ad zjentek. Dělat kozy = dělat si legraci. Určitě vám vyčerpávající odpověď poskytl Braník, někoho to napadlo … ale koho, proč? 🙂

enyne

tato hláška byla zprofanovaná po vyjití filmu Snowborďáci, kde se objevuje; stejně jako mnoho dalších hlodů z tohoto filmu

zjentek

děláš si kozy, prdel? ..spisovně: děláš si legraci? ..význam: to myslíš vážně? ..jak píše braník- je to prima a zaběhlé, když se něčemu diví ,D

zjentek

on je kelt, je dost hodin, asi už měl braník. Zatímco já mám bolak ,)

annas

Já výraz neužívám, sice jsem si ho všimla, ale nelíbí se mně. Dívala jsem se na net – je to uvedeno jako – dělat si legraci.

Dá se to vysvětlit asociací… 🙂

Včera to na braník nevypadalo,, ten si dal určitě, když řešil šedý mor. Takový výkvět stylizace a hrubek jsou dlouho, velmi dlouho nečetla. 🙂 Hlavně že ho ocenili, alespoň si udělali radost, vždyť jsou všichni objektivní. Mělo by to pomoct ostatním, už určitě nebudou příště kritizovat ty, kteří dělají pravopisné chyby 🙂

anonym

Pobavila jsem se u ,,horňáků"a ,,dolňáků".Ale sama nevím!

annas

Dá se to celkem vysvětlit, i když možností může být víc.:-))