Krčálek

Proč se říká toto přísloví. ,,Vy nebo ty si to představuješ jako Hurtvínek válku" děkuju za odpovědi

Nejlepší odpověď
mosoj

Hurvínek nebyl na vojně. Měl modrou knížku.

Další odpovědi
anonym

Když dochází inspirace, nezbývá, než se opičit po druhých:
( Při opisování pozor na překlepy – viz „Hurtvínek“).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-predstavuje-si-to-jako-hurvinek-valku

briketka10

Hurvínek se stal i součástí lidové mluvy, používá se rčení představuješ si to jako Hurvínek válku ve smyslu máš o tom naivní, nebo zkreslené představy.

MinisCZ

Pokud znáte Hurvínka z Pohádky tak by jste to pochopil. Hurvínek je „Hloupý“ a všechno si představuje jako malé dítě.

manon

Hurvínek k tomu přišel asi jak slepé kuře k zrnu :) To rčení nejspíš nemá základ v žádném Hurvínkově vyjádření o válce.

Děda Louda

Nemohu znát jeho představu války, když neznám žádného Hurtvínka.

aramah

Zlehčuje daný problém…