bolak

Proč se říká: to je mi „fuk“?

Proč „fuk“? Jako větry? Že na to prdím, že je mi to u zadku nebo jak?
Doplňuji:
annas: v tom případě, nemělo by se správně říkat: „to je mi vejfuk“?

nevím jak vy, ale já to teda odteď říkat budu

Nejlepší odpověď
annas

Bolaku, zajímavá otázka.

Podle SNČ – nespisovný výraz – význam = nezajímá mě to. Kterou variantu původu použijete?

  1. snad od slova fík, a to přikloněním k fuk – od slovesa foukat. Poznámka: staročeské fik – jeden z významů = nádor v konečníku. Fuka = štěrbina.
  2. nebo z německého futsch či phutsch = pryč (fuč). Dává se to do souvislosti např. se zvukem, který vydává při odpálení špatný střelný prach; v němčině má vulgární kontext, proto jiný výklad hledá souvislost s francouzskou foutou ve významu pohlavního styku. Rakouský Fuk je starý výraz prp ženské přirození, vulgárně pro vaginu. Jiné prameny vysvětlují původ z českého foukat s tím, že německé futsch by moho být z češtiny.

Další odpovědi
anonym

Slůvko fuk má v češtině šest významů. …

Zdroj: http://www.e-kniha.com/proc-fuk.html

Ja tim myslim jakože je mi to jedno , třeba je mi „fuk“ že te to nezajíma, ( je mi to jedno že te to nezajíma)

briketka10

jo jo, že je mi to u prd°°°e ! kálím na to ! je mi to jedno apod. :))

anonym

A me je to fuck , jak vzniklo fuk. ! :-p -iv-

annas

Iv, díky. Hlasitě se chechtám …

bolak

0609112777: mě je jedno co tím myslíš :) já se ptám jak to vzniklo…

bolak

briketka10: to je druhej :) význam tý věty mi zamozřejmě neuniknul… dal sem ti tam 63 otázek, tak odpovídej tam :) já tu čekám na annas

Sůwa

Na annas si budeš muset počkat do rána, takhle pozdě tu už jsou jen skalní 🙂. Dobrou noc.

briketka10

tak si počkej na Annas, ale ta už šla spát a já teď večeřím :)

annas

Sůwo, briketko a bolaku, děkuji za důvěru. Sama jsem byla zvědavá, z čeho vycházejí jazykovědci.