annas

Proč se říká: svatý Vavřinec, první podzimec? Znáte i jiné pranostiky, které mají vztah k tomuto dni?

Tento den je od včerejška za námí stejně jako letošní horké letní dny…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Svatý Vavřinec dělá žním konec.
Svatý Vavřinec srp věší na klinec.
Do Vavřince užij slunce.
Když na Vavřince slunce svítí, budeme hojnost dobrého vína míti.
Na svatého Vavřince jdou oříšky do věnce.
Na svatého Vavřince bude-li pěkný čas, přinese hojně vína dobrého; byť pak pršelo, neškodí nic, když toliko slunce jest.
Na svatého Vavřince čtyři řepy do hrnce.
http://www.pra­nostik.cz/pra­nostiky-na-10-srpna-vavrinec/

Další odpovědi
anonym

Přijde-li pršlavý Vavřinec, bude myší plný záhonec.
Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží,tak se podzimek daří.

Zdroj: internet