JanyOK

Proč se říká „sedmero krkavců“

myslím v pohádce a ne sedm krkavců?
Doplňuji:
Omlouvám se, ale nejde mi o číslici sedm, ale tvar slova

Nejlepší odpověď
annas

Sedmero je číslovka druhová – bylo to sedm bratrů, význam sedmkrát(sedm)chlap­ců zakletých v sedm stejných havranů – stejný druh.
Dříve se ty číslovky druhové používaly i v širším významu než dnes.

Další odpovědi
dědapetr

Je to i příznivé číslo.V křesťanské tradici existuje sedm smrtelných hříchů.Číslo 7 označuje plnost.Obvykle je číslo 7 považováno za šťastné.Číslo sedm je považováno za magické nic se neděje,třeba se bude hodit něco z tohoto http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ces­k%C3%A9_sklo%C5%88ov%C3%­A1n%C3%AD