HerbiG

Proč se říká rybím prstům rybí prsty?Když ryby nemají prsty?

vím … pro vás blbá otázka … ale mě by to zajímalo proč se tomu tak říká …

Nejlepší odpověď
arygnoc

Protože tyto rybí výrobky se prstům podobají, obdobně, jako se říká čelisti svěráku, rameno jeřábu, hlava vrtačky, koza (podpěra), atd.

Další odpovědi
Drap

Rybí prsty nemají s rybami moc společného. Je to rozemletý odpad z ryb /hlav, kosti, kůže, tuk / a celá řada dalších svinstev. Prsty se tomu říká podle tvaru. Válečky tohoto polotovaru vzdáleně připomínají prsty.