Proč se říká, „roste jako z vody“?

Nejlepší odpověď
annas

Roste jako z vody – původně se užívalo u rostlin (v rybníce, v potoce) , že se jim daří, jsou bujné a vyrostou rychleji než třeba na suchu, protože mají dostatek vláhy.

Prřeneslo se na lidi, převážně na děti. Na těch je nejvíc vidět, jak rychle mění svou výšku atd. I když jen voda na to nestačí. 🙂

Další odpovědi
anonym

To nevím, já rostl z mateřského mléka, ale vím, proč roste cena vody! 🙂

marci1

Rostliny rostou z vody, kojenci z mléka, pivařská těla z piva. 🙂

anonym

Obdobně botná hrách ve vodě.
Doplňuji:
„bobtná“