Rico

Proč se říká (říkávalo)?

Kdo je moc zvědavý,bude brzo starý?

Pro někoho banální otázka, ale zajímá mě to, nějak na to nemohu přijít proč se to tak říká(říkávalo) ,děkuji všem za odpovědi a přeji hezký zbytek večera Rico

Nejlepší odpověď
BEAES

Protože starší lidé by měli být moudří a vědět toho hodně a kdo by to vše věděl už v mládí, byl by to mladý-starý.

Další odpovědi
Miroslavst

Podle toho rčení by už všichni uživatelé odpovědí museli být již v důchodovém věku, ne-li ještě starší. Tedy alespoň ti, kteří pokládají otázky.

ReHu

Možná to kdysi začali říkat rodiče dětem, když nechtěli odpovídat na všetečné otázky.