JájsemRaibek

Proč se říká ředitel zeměkoule, když vrcholným představitelem je většinou prezident?

Nemělo by se spíš říkat prezident zeměkoule než ředitel?

Nejlepší odpověď
gecco

Málokterý prezident má nějaké skutečné ´managerské´ pravomoce – ředitel je má…
😉

Další odpovědi
ptáč

Česká televize řídí svět. Ředitel zeměkoule pochází z pohádky Malý princ.

anonym

Výraz „ředitel zeměkoule“ se mimo jiné užívá při egocentrickém chování jedince.

Reezo

Já osobně si myslím, že zemi neřídí prezidenti a vlády, ale skupina nejbohatších lidí. 🙂