Alesh

Proč se říká „propustit na hodinu“?

Vezmu-li toto spojení čistě logicky, tak mi přijde, že zkrátka dotyčný byl propuštěn na jednu hodinu (jednu hodinu nesměl pracovat a nedostal za tu hodinu tedy ani plat) a po uplynutí té hodiny, se mohl vrátit a opět pokračovat v práci. Tento druh trestu bych vnímal jako jakousi výstrahu před skutečným vyhazovem.
Ve skutečnosti to ale znamená, že dotyčný je vyhozen úplně a ihned. Proč se pro to vžilo toto spojení? Přijde mi to nelogické.

Nejlepší odpověď
beer

Já si myslím, že to vzniklo z toho důvodu, že výpovědi mohou mít různou délku (měsíční, kvartální..). No a ta na hodinu je ta nejkratší, nejrychlejší )

Zdroj: Názor

Další odpovědi
Drap

Nelogické to možná je, ale je to fakt. Je to, že během hodiny opouštíš zaměstnání. Odevzdáš věci, nářadí,klíče a ostatní, vyřídíš potřebné formality a jdeš

anonym

spousta věcí je bohužel nelogických,řekla bych ale že když je zaměstnavatel na svého zaměstnance maximálně rozčílen,nebo nespokojen tak nejkratší a nejrychlejší věta je bud VEN,nebo jsi propušten na hodinu,to je dostatečná doba pro zaměstnance aby si vyřídil a zbalil vše co mu v dané firmě či podniku patřilo