Avatar uživatele
Alesh

Proč se říká „propustit na hodinu“?

Vezmu-li toto spojení čistě logicky, tak mi přijde, že zkrátka dotyčný byl propuštěn na jednu hodinu (jednu hodinu nesměl pracovat a nedostal za tu hodinu tedy ani plat) a po uplynutí té hodiny, se mohl vrátit a opět pokračovat v práci. Tento druh trestu bych vnímal jako jakousi výstrahu před skutečným vyhazovem.
Ve skutečnosti to ale znamená, že dotyčný je vyhozen úplně a ihned. Proč se pro to vžilo toto spojení? Přijde mi to nelogické.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, kapka, anonym před 4254 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Já si myslím, že to vzniklo z toho důvodu, že výpovědi mohou mít různou délku (měsíční, kvartální..). No a ta na hodinu je ta nejkratší, nejrychlejší )

Zdroj: Názor

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nelogické to možná je, ale je to fakt. Je to, že během hodiny opouštíš zaměstnání. Odevzdáš věci, nářadí,klíče a ostatní, vyřídíš potřebné formality a jdeš

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

spousta věcí je bohužel nelogických,řekla bych ale že když je zaměstnavatel na svého zaměstnance maximálně rozčílen,nebo nespokojen tak nejkratší a nejrychlejší věta je bud VEN,nebo jsi propušten na hodinu,to je dostatečná doba pro zaměstnance aby si vyřídil a zbalil vše co mu v dané firmě či podniku patřilo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek