zzzzz

Proč se říka: Proč? Pro slepičí kvoč.

Nejlepší odpověď
quentos

nejspíš proto, že se to rýmuje. Podobně jako – již ne tak známá – odpověď na otázku „…a co ještě?“ – „Staré kleště.“

Další odpovědi
briketka10

aby kvočna nekvokala, protože nemá proč ?? he he he..

annas

Stejně jako slepičí kvokání je jistým"obtěžováním" majitele, proto se snaží určitým způsobem zabránit snaze slepice po hnízdění.

Proto dotázaný odpoví žertovnou reakci, replikou na neustálá PROČ, když ztrácí trpělivost, někdy neví, jindy je obtěžován. Kdo poprvé vyslovil, nedá se zjistit..

Zajímavé, že tento frazém je uvedený i v novodobém překladu Shakespearovy hry Zkrocení zlé ženy. Rozhovor Petrucia s dalším aktérem na téma Kateřina: „Proč? Pro slepičí kvoč! A buď jak buď, já přijel, abych dostál svému slovu..“
Takže se něco podobného zřejmě užívá i v angličtině.

pizlicka

proc-srozumitelna otazka,stejne jako slepiči kvoč:-)))

Kohut57

Je to podobné jako. " Co žé ? " „Vidličky a nože.“. U dětí používané jako výsměšná odpověď doprovázená šklebem, U starších pak odpověď pronesena ve vzteklém tónu, prozrazující tazateli nevhodnost jeho otázky. Zkuste si to herecky říci sami sobě, nasmějete se. Kdo může, pošlete svoji audionahrávku, budem se za břicho popadat.

Sancha

„Pro slepičí kvoč“ je reakce „méně chytrého člověka“ co nezná odpověď :)

ratava

Kromě básničky od Jiřího Žáčka je to nejspíš frazém- ustálené slovní spojení alespoň dvou slovních prvků, nejznámějšími jsou říkadla, rčení a přísloví, vznikají např. z historie, etymologie… a při jejich vzniku má význam i fonologie…

jinak kvokáním vyjadřují slepice svůj mateřský pud, ale s tímto to asi nemá nic společného…

Ella

na blbou otázku blbá odpověď…
a hlavně na „proč?“… kamarádka když někomu řekla něco jasně a stručně a dotyčný/á se zeptal/a „(a) proč?“ tak odpověděla: „protože bagr“ :D

briketka10

důvod neznám jen vím, jak je to dál..