Proč se říká přísunu x jídel chody?

Nejlepší odpověď
annas

Podle PSJC Slovo chod ve významu jídla má význam =" jeden člen, jedna část z nějakého postupu, z řady věcí po sobě."

Vztah k podst. jménu chod = přesun někoho z jednoho místa na místo, později i přesun . něčeho. atd. Takže i jídlo se přesouvá z kuchyně do jídelny. Někdo nápaditý vymyslel a význam byl na světě.

Oběd má tři chody. .

Další odpovědi
marci1

Je to sled jídel jdoucích po sobě. Jedna část celého jídla „chodí“ za druhou. 🙂

Děda Louda

Nejedná se o přísun, nýbrž pořadí jídel, tedy jak jdou po sobě.

zjentek

Protože lidstvo trpí obžerstvím.

anonym

Jsem myslel, že to je od Domažlicka. Možná i Lomikar chtěl nějakého Choda a tak to vzniklo.