komaaar 612

Proč se říká New Yorku ,,Big Apple,, ?

Nejlepší odpověď
Damiana

V roce 1920 sportovní dopisovatel časopisu Morning Telegraph jménem John Fitzgerald zaslechl v New Orleans, stát Louisiana, že místní lidé ze stáje od koní označovali závodní dráhu v New Yorku jako „Big Apple“. Fitzgerald nazval svůj článek „Around the Big Apple“.

Později začali tuto přezdívku užívat i jazzoví hudebníci, kteří působili v tehdejším jazzovém hlavním městě světa v Harlemu v New Yorku (Louis Armstrong, Billie Holiday a další).

Další odpovědi
hanulka11

to asi nikdo pořádně neví podle čeho se tak nazývá…snad podle tanečního klubu nebo obřího města plného všehochutí, příležitostí…každý si tu přijde na své.....