proč se říká nemocenské neschopenka?

když je někdo nemocný tak se řekne nemocenská,ale když řekne neschopenka trhá mi to koutky úst abych se nezačala smát,příjde mi to jako by se sám přiznával,že je neschopný pracovat

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ale už sám název toho dokladu říká, že se jedná o pracovní neschopnost.
Takže dotyčný je opravdu práce neschopen.
Je sice pravda, že někteří by potřebovali tento doklad na celý život.

Další odpovědi
hanulka11

prostě jsem nemocná a nejsem schopná fungovat jako když jsem zdravá …tzn neschopná

Výletník8

Neříká. Nemocenská je náhrada mzdy, která se pobírá někdy po dobu pracovní neschopnosti. Neschopenka je doklad o pracovní neschopnosti, tedy o tom, že je pracovník nemocen tak, že přitom nemůže (není schopen) pracovat.