jendahun

Proč se říká minerální vodě kyselka?

Přemýšlel jsem proč se říká minerálce kyselka.Chemii jsem neměl rád a nikdy jsem ji moc neovládal,ale v minerálce jsou rozpuštěné látky jako hořčík,sodík a vápník – to znamená látky zásadité,ne?Neměla by být tedy „zásadka“?Nebo tu kyselost dělá ve vodě rozpuštěný oxid uhličitý a tím pádem je to slabý roztok kyseliny?Jak to vlastně je?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kyselka je zažitý přenesený název dříve známé minerální vody z pramenů obce a lázní Kyselka u Karlových Varů.
http://www.ma­py.cz/#q=Kysel­ka&x=12.968684&y=50­.244949&z=11&c=14-23-27-28-29-30

Další odpovědi
arygnoc

kyselka se říká minerálním jenom vodám s obsahem kysličníka uhličitého.