WeeBear

Proč, se říká, když vás bolí nohy, „necítím nohy“?

Jde to docela protikladem.. Sama to používám, ale nejde mi to do sebe.

Jinak jsem nevěděla, kam „otázku“ zařadit. Ať mě zlatí prosím opraví, pokud najdou lepší. 😉
Doplňuji:
Lukáši, máte vesměs pravdu. Dá se to použít i u rukou a vlastně kterékoliv jiné části těla. Ale tohle bylo pro příklad. 🙂

Dneska jsem přišla z praxe a postěžovala jsem si, že necítím nohy. Taťka se na mě podíval a jen pronesl ,,Tak si čichni k mojim." 😁

Nejlepší odpověď
annas

(Ne)cítit nohy je staročeský výraz ze slovesa cútiti – cítit (na čem – na části těla) pociťovat, vnímat, (různými smysly), (zrakem) pozorovat – bolest, nějaké změny apod.
Když necítím nohy třeba od námahy, takže je nevímám.

stč. slovník

Další odpovědi
lukas.zmizik

a nerika se to, kdyz ma clovek rymu?.)

Drap

Říká se to když jsou nohy unavené, Třeba po hodně dlouhém pochodu od nezvyklé námahy nohy bolí a člověk v nich ztrácí cit, Z toho, že je člověk necítí.Ztěžknou , hůře se ovládají a neposlouchají tak dobře mozek, jako když je člověk odpočatý.