Proč se říká: jsi chytrý jako rádio?'

Doplňuji:
… a nebo:blbý jako národní výbor!

Nejlepší odpověď
anonym

Úsloví pochází již z období, kdy ještě nabyla televize. A podobně jako dnes TV, leckdy běželo pořád jako kulisa.
Ale hlavní spojitost (kromě bezbřehé mnohomluvnosti) byly tendenční komentáře k čemukoliv, všemu rozuměli, na vše měli jasný názor a nesmlouvavé postoje. Prostě jedna z paralel totalitních režimů, socialistická propaganda si nezadala s göbelsovskou.
A Národní výbory? Byly blbé už tím, jak nám diktovaly život nesmyslnými regulativy.

Další odpovědi
dědapetr

V rádie jsou pořát nějaké zprávy,proto chytrý jako rádio.
Blbý jako národní výbor,není třeba komentář.To snad je jasné.

Deli

Taky furt něco mele, občas jedno co, hlavně že mele…