Kamišák

Proč se říká Jížní Americe Latinská Amerika?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Protože byla převážně kolonizována latinskými (románskými) národy, především Španěly a Portugalci, kteří zde šířili románské jazyky, které mají původ v tzv. vulgární latině..

Pro ověření
http://www.ge­ografie.webzdar­ma.cz/latam.htm

Další odpovědi
Banán88

Latinská Amerika je souhrnné označení pro americké země, kde se mluví španělsky, portugalsky nebo francouzsky. Je to proto, že všechno to jsou románské jazyky na latinském základu. Státy, kde se mluví jenom španělsky se nazývají též Hispanoamerika, pokud přičteme Brazílii (portugalština), tak ji nazýváme Iberoamerika podle Iberského (Pyrenejského) poloostrova, pokud připočítáme i francouzské kolonie (Fr. Guyana, Martinik,…) máme tu Latinskou Ameriku. Obecně se dá říct, že Latinská Amerika je od USA na jih, ale nepatří do ní např. Surinam, Guyana, Jamajka a další země, kde se mluví anglicky nebo holandsky.

http://www.on­tola.com/cs/di/p­roc-se-latinska-amerika-nazyva-latinska snad to tak je :)

MK44

Jen doplním, že uvedené pojmy se nepoužívají jednoznačně. Jako Jižní Amerika se myslí někdy vše na jih od panamsko-kolumbijské hranice, někdy od panamského průplavu. Latinskou Amerikou se někdy myslí vše na jih od Ria Grande na hranici Mexika a USA (tedy střední a jižní Amerika), někdy jen ty americké státy, kde je úředním jazykem španělština a portugalština, někdy i francouzština – tedy jazyky, na jejichž vzniku v Evropě se výrazně podílela latina. A někdy není zcela jasné, co měl „básník“ na mysli.

Lamalam

Už se to zde řešilo mnohokrát.

setapouch

K cemu tu ten naseptavac je? http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=latinska%20a­merika