BEAES

Proč se říká…jezdí jako Širón? A jak vlastně jezdí?

Nejlepší odpověď
dudu

Louis Chiron byl jedním z nejlepších předválečných závodníků. Zúčastnil se mnoha významných závodů a reprezentoval nejslavnější automobilové značky, od Bugatti přes Mercedes a Delage až po Alfu Romeo. Dokázal zvítězit na domácí Grand Prix Monaka 1931, kde se na startovním roštu sešla taková esa jako byli Italové Achille Varzi a Tazio Nuvolari nebo Němci Rudolf Caracciola a Bernt Rosemeyer. V letech 1931 až 1933 zvítězil ve Velké ceně Československa na Masarykově okruhu s vozy Bugatti (1931 a 1932) a Alfa Romeo (1933), v roce 1949 při nemistrovském závodě F1 (předpisy známy od 1947 jako Formule A, 1. oficiální šampionát F1 se jel až v roce 1950) odstoupil z prvního místa pro poruchu na svém Maserati. Jeho nezapomenutelný styl jízdy dal vzniknout okřídlenému rčení „Jede jako Chiron.“, jímž jsou i v současnosti v okolí Brna i jinde po České republice častováni nezdravě riskantně jedoucí šoféři. Louis Chiron prožíval neobyčejně dlouhou sportovní kariéru. Ještě na Grand Prix Monaka 1955, kde slavil své 56. narozeniny, s vozem Lancia D50 vybojoval šesté místo.
zdroj: Wiki

Další odpovědi
panenka

jezdí moc rychle proto se říká jezdí jak Širón

anonym

http://www.e-kniha.com/proc-se-rika-jezdi-jak-siron.html

iceT

No vida,u nas rikavalo,ze jezdi jak Nikki Lauda…

Miroslavst

Že by takto?
http://img.na­dapenny.com/t20/103­53/nadap150156851­030231.jpg

?!

Každá generace má svoje „jezdí jako.....“,my jsme jako kluci říkali jezdí jako Fitipaldi,myšlen Emerson Fittipaldi,jezdec F1 v 70´s.