pucipuci

Proč se říká hodit flintu do žita?

Neptám se, co to znamená, to vím, ale nevím, proč zrovna flintu a ne např. srp a proč do žita a ne třeba do trávy? Má to nějakou souvislost v historii, že byl někde nějaký boj (v létě) a vojáci se zalekli nepřítele, odhodily tam zbraně a utekli?

Odpovědi
Seznam.cz

Musíte víc číst, víte?

Kepler

Obecně to znamená vzdát se jakéhokoliv úsilí, včetně válečného. Proč zrovna do žita, to nevím,ale snad bude vědět annas. Strýc Ander z Košíc odhodil flintu poté, co ani na napotřetí netrefil zajíca. Tu máš – a zastřel sa sám!

Dismas

To honíš zajíce (nebo nevímco, to co žije na poli) v žitě s flintou a pak se na to vykašleš, že ho nedostaneš a tak hodíš flintu do žita. Ale počkej na annas, ta ti to vysvětlí lépe.

Drap

Opakovaná otázka:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-hod-flintu-do-zita