zjentek

Proč se říká éterický oleje, když se z nich neuvolňuje éter?

Ad mosoh- tak to raději použiji vůni, než silice. Silicové oleje- hrůza. To je už lepší vonné, není-liž tak?

Odpovědi
RyuzakiKate

Týjo, a teď si představ éterickou bytost :)
V případě olejů to znamená, že jsou prchavé když si ho kápneš na ruku, tak časem vyvoní. V případě té bytosti to značí, že je dotyčný takový „nadpozemský“.

Kepler

Je to zvláštní, protože oleje se zas až tak snadno neodpařují, ale některé asi mají vonné složky, které se uvolňují snadno. Obecně: éterický, etherický >> prchavý, nadzemský, vzdušný. Přímo klasický ether (nejznámější je diethylether) neobsahují, ale složitější ethery se mohou chovat podobně (ale to už je moje spekulace).

mosoj

Tak používej správně silice a nebudeš mít problém.
Význam slova éter( éther) znáš, tak co je na tom divného ?

To také do toho svojí logikou můžeš zařadit eternit – také je ve vzduchu na střeše.

zjentek

Mimochodem, otázka inspirována Keltem zde-

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-cajova-svicka-kdyz-se-z-ni-nevari-caj

mosoj

Já problém nemám. Používej si co chceš.