hanulka11

Proč se říká džínům džíny,

kde to vzniklo, jaké jsou další názvy těchto kalhot?

Nejlepší odpověď
iceT

Název džíny, anglicky (blue) jeans, pochází z francouzského označení pro barvivo, které se k jejich barvení používalo: bleu de Gênes, janovská modř. Český název rifle vznikl podle jména italské oděvní společnosti, která džíny ve druhé polovině 20. století vyráběla. Dnes již zřídka používaný pojem „texasky“ je odvozen od texaských kovbojů, kteří si tyto kalhoty oblíbili kolem 1. světové války.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C5%BE%C­3%ADny

Další odpovědi
Martina S.

Džíny jsou nejoblíbenější druh oděvu na světě. Na Slovensku se jim říká rifle. Sama jich mám snad dvacet.

fofbal

Kolem padesátých let to byly rifle a když se více rozšiřovaly od šedesátých let nahoru- potom Jeans(džíns, džíny)