Elk

Proč se říká: Dám si to bez ničeho? Já si to dám raději samotné.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak asi proto, že u jídel se obvykle podává i příloha, např. řízek s kaší, smažák s bramborem, roštěná s rýží. Pak přijde host, co chce samotný řízek a řekne „dám si řízek“. A vrchní se ho zeptá „s čím?“. A host odpoví „bez ničeho“. A takhle nějak vzniká ta vazba, „dám si řízek bez ničeho“.

Další odpovědi
klumprt

Ano, bez ničeho to znamená vlastně se vším.