Proč se říká „co Čech, to muzikant“, když to není vůbec pravda a myslím, že ani nikdy nebyla

Doplňuji:
Myslím v dnešní době, ne „kdysi“, to mě nezajímá, co bylo kdysi, vždycky jsem chtěla mít chlapa, kterej umí hrát aspoň na hřeben, ale vždycky to bylo jelito, co neumělo hrát na nic, což mě dost mrzí, je známo, že Češi jsou jako národ na práci dost líný.K tomu moc nesedí zase ty „zlatý český ručičky“.

Nejlepší odpověď
anonym

Co Čech, to mazač cizích otázek. Češi se probojovávali do světa většinou jako komedianti, muzikanti a kejklíři. Na skutečnou práci je nikdo nechtěl.
Doplňuji:
Zahraji na klávesové nástroje, na harmoniku i na gumičku jako na strunu. S tím se uživit nedá. Jedině zlaté ručičky, jenže se najde hodně lidí, třeba z východu kteří vás přesvědčí o vaší neschopnosti a udělají pro to cokoliv. Také nejde dohromady kvalita a kvantita. Tomu nevěřili ani soudruzi, nevěří se tomu i dnes.

Další odpovědi
anonym

Zlatý český ručičky byly za komunistů.Bylo nedostatkové zboží a lidi dokázali udělat z ničeho něco (zkrátka dokázali opravit nebo nahradit nějaký rozbitý díl něčím jiným nebo přizpůsobili jiný kus tomu vyměněnému dílu).Asi jsi mladý(á), protože jsi neviděl(a) různé po domácku vyrobené sekačky či podomácku vyrobené traktůrky z motorek či starých aut.
Zkus si najít na netu, jak Američani čuměli na naše kluky při operaci Perská bouře, jak naši vojáci dokázali v pouštních podmínkách improvizovat a opravit kde co.Zkrátky byli vyučení socialismem ( a jejich otcema, který je vedli k tomu všechno JDE OPRAVIT).
A ne jako dnes kdy 20ti letí kluci neumí vyměnit ani kolo u auta (vlastní zkušenost s těmito řidiči na silnici…několikrát jsem pomáhal) natož něco vyvrtat, opilovat či jinak přizpůsobit k něčemu aby to zase fungovalo.
A s těmi muzikanty je to to samé.Ve vesnici jsme měli několik muzikantů (a zase..nyní jsou to už starší lidi) a hráli na kde co.
Dnešní mládež už nemá tu touhu na něco hrát a učit se, raději sedí u počítačů.
Takže bych to shrnul, muzikanti a „zlaté české ručičky“ vymírají a nikdo je už nenahrazuje.
Ale zase vyrůstají experti na počítačové hry a komunikaci přes počítač (raději chatují přes počítač než by šli ke kamarádovi si osobně popovídat).

mosoj

No jo to je těžký , když tě nezajímá co bylo kdysi.

Co umíš ty ?

xxx3

Ono to rčení vychází ze situace v 18. století. Asi to ani tehdy neplatilo absolutně, nicméně dnes je to samozřejmě úplně pasé.

anonym

mosoj nebuď jedovatej 🙂, ptala jsem se spíš na tu hudbu, já jsem švadlena, umím si ušít vlastně všechno, běžnou údržbu a opravy v domácnosti taky zvládnu, od vymalování až třeba po opalování starý barvy ,natírání oken, ruční práce, i pilu a sekyru do ruky vezmu, nebojím se toho, čalounění, brašnářství, šperkařství, …já nevim, nebudu to dál psát, myslím že ne každá žena bude vozit dřevo z lesa, nahazovat omítku a co já vim, co ještě, bydlím v domě, tak se snažím, nic jinýho mi nezbývá, no samozřejmě vaření, na to bych zapoměla, to by snad mohlo stačit, nejsem zas taková trubka, já psala spíš o tom, kdo umí na co hrát, to byla hlavní otázka.

anonym

Hraju na kytaru, to jsem vynechala 🙂, nevypisovala bych to všechno, ale ptal ses…