Kelt

Proč se říká čajová svíčka, když se z ní nevaří čaj?

Jsou vonné svíčky a pod. Další skupina jsou čajové svíčky? Proč právě tento název? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pojmenování souvisí s původním účelem. Tím bylo udržování například teplého čaje v konvici na nahřívacím vařiči.
(wiki)

Další odpovědi
zjentek

Protože je takové romantické zapálit si ji k čaji?

Drap

Stehně jako jsou aromatické lampy, kde se éterické oleje uvolňují pomocí čajové svéčky, tak jsou i podobné konvice, které udržují čaj na stole stále teplý.