dgfdgf

Proč se renesanční osobnosti řiká renesanční?

Takovej člověk je všestraně rozvinutej. Je dobrej ve všech směrech, ale co má společnýho s renesancí?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud víte, co je to renesance, tak je jasné, že

"renesanční člověk” byl ten, kdo se zajímal o mnoho oborů a měl všestranné znalosti a vědomosti.
Například Leonardo da Vinci byl expertem na umění, matematiku a inženýrství, a znal i mnoho dalšího.

Používá se i dnes.

"Renesanční člověk mluví mnoha jazyky a mívá široký rozhled po stránce nejen filozofické, ale také politické a společensko-kulturní.
Renesanční člověk též dbá o své tělo.

Přídomek vychází etymologicky z označení časového údobí lidských dějin – renesance, která znamenala prudký rozvoj, nejen co do kulturního odkazu, ale i vědeckého poznání a samotného lidského smýšlení. ad."

Víc se dovíte v odkazu
http://www.mit­vsehotovo.cz/2011/03/­vim-kdo-je-to-renesancni-clovek/

--
Stejně v archivu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-znamena-kdyz-se-o-nekom-rekne-ze-je-renesancni-clovek

Co je renesance a proč došlo k tzv. znovuzrození člověka najdete rovněž v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-v-renesanci-zacali-zajimat-o-antiku

Další odpovědi
xxx3

Renesance bylo patrně poslední období, kdy mohl jedinec obsáhnout velkou část z lidského vědění na slušné úrovni. Jak rapidně rostlo množství poznatků a vznikaly nové obory, tak se něco takového stalo velmi rychle naprosto nedosažitelným. V dnešní době už ani konkrétní obor (např. lékařství, fyzika a mnoho dalších) není možné znát v úplnosti.

ivzez

Co jsem si všimla, tak to říkají
lidé s nepříliš velkou fantazií…