Proč se Rada pro rozhlasové a televizní (RRTV) vysílání zabývá pořady vysílaných před rokem když už věc není aktuální?

Často čtu, že nějaká televize dostala pokutu za pořad, zprávu vysílanou třeba před rokem nebo i více. Proč řešit takovéto promlčenosti, proč neřeší aktuální problémy?

Prčo udává pokuty, když pokuta problém nevyřeší. Televize odvysílá reklamu a na pokutu je vyděláno. A navíc TV se odvolávají, zaměstnává to několik druhů soudů.

Účinnější by bylo kdyby místo pokuty by televize dostala úkol vypracovat opatření, aby se už přestupek nestal.

Rada často jen zveřejní, že pořad obsahoval nevhodné scény pro děti, ale jsou děti a děti, některé dítě by scéna ovlivnila a některé ne. A navíc děti si dnes film stáhnou z netu, kde to mají bez cenzury a stejně odpovědnost je na rodičích, tak proč dělat televizím hlavu, aby každý pořad zvlášť kontrolovali zda náhodou scéna nebude 5 minut před 22 hodinou.

Nejlepší odpověď
Rocker

Musí vykazovat nějakou činnost,i když nesmyslnou.Jako všichni úředníci.

Další odpovědi
atriplex

Je to klasické správní řízení. Nejprve někdo musí dát podnět, pak se vyzvou jednotlivé strany, aby předložily svá stanoviska, důkazy, mohou se přibrat také další odborníci, aby posoudili, případnou škodlivost. A to pochopitelně trvá.

Mnohé věci jsu škodlivé jen proto, že je to tak napsáno v zákoně, např, televize verzus internet. Změnit se to může jen zákonem.