Avatar uživatele
Pájo

Proč se řada majitelů psů často ani neobtěžuje v hromadných dopravních prostředcích nasadit svému psovi košík?

Přitom řada přepravců má povinnost nasadit psovi košík (ještě před nástupem do dopravního prostředku) ukotvenou v přepravních pravidlech… přesto to vidím dnes a denně.
Doplňuji:
Vím, že se to tak často nestává, ale viděli jste někdy, co dokáže zraněný pes bez náhubku při dopravní nehodě?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Pájo

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Wang, Illines, zzzzz, Kamionacka09, Dudu855456 před 4148 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Zřejmě jsou přesvědčeni, že jejich pes by ani kuřeti neublížil (tohoto přesvědčení se zbaví někteří až poté, co si v praxi ověří, že jejich naivita se vymstila někomu jinému).
A taky proto, že dopravci zřejmě mají k tomu sami laxní přístup.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Je to lehkovážnost a nezodpovědnost některých pejskařů.Sám mám psa,ale bez košíku do MHD bych nikdy nešel.Ono stačí malé dítě které by si chtělo pejska pohladit,pes bude vystresovaný a neštěstí je na světě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Je jim to jedno – lidé jsou bezohlední .Hlavně záleží na řidiči – ten by je měl napomenout

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Předpisy, které upravují přepravu psů v dopravních prostředcích ( MHD, ČSD, autobusová přeprava) se u jednotlivých firem liší, ale vždy musí být pes (nebo jiné zvíře) buďto v uzavřené přepravce nebo musí být pes opatřen náhubkem (jak tomu říkáte- košík). V autobusech Student Agency lze přepravovat psy jen v přepravce a pouze na vnitrostátních linkách. V každém prostředku veřejné hromadné dopravy je řidič, průvodčí nebo stevard zodpovědný za dodržování daných pravidel a může majitele psa vyloučit z přepravy, pokud nesplňuje tyto předpisy. Svoje případné námitky tedy směřujte k pověřeným osobám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

protože jsou líní. takového člověka má i s čoklem řidič z autobusu vyhodit. A je jedno,jestli to je nějaká malá mrcha nebo vlčák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

česká a slovenská arogancia voči zákonom je neskutočná (česká o niečo viac, v tomto sa slováci majú ešte čo učiť ).
je to československé špecifikum – pes v mhd.
kto si totiž môže dovoliť chovať psa (v zahraničí), necestuje mhd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Protože jsou líní. Majitelé psů (čím větší pes, tím větší bezohlednost) a řidiči, protože nevyžadují to, co je uvedeno v přepravním řádu. Nařízení se musejí kontrolovat a dodržování vyžadovat, jinak jsou zbytečná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevyhodí ho řidič, vyhodím ho já. Vůbec bych se s ním ne…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

Nejspis proto ze je za to nikdo netresta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

V hromadné dopravě platíme jízdné, a máme právo, aby se přepravní předpisy stanovené dopravcem dodržovali. Pokud pes nemá náhubek, můžeš upozornit řidiče a ten to musí vyřešit. Já bych přepravu zvířat v MHD zakázala, jsem alergik a díky tomu nemohu MHD využívat vůbec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tom20

Ten pes by mohl někoho zranit tím košíkem,což je proti ústavní XD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odpomass

Mě by spíš zajímalo, proč mají někteří lidé tady tak nutkavou potřebu ptát se pořád dokola na to samé, i když už odpovědí dostali plno…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mooby

To je ve hvězdách 😁 Měla jsem malého psa opravdu pidi pražského krysaříka a byl v tašce bez košíku a autobus prázdný řidič mě vyhodil že nemá košík. Od té doby to sleduji a když vidím nastupovat „telata“ jen na vodítku bez košíku docela to ve mě vaří. Je to bohužel na řidičích koho pustí koho vyhodí i když je to v řádu nikdo to extra nedodržuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pájo

odpomass
a mě by zajímalo, proč to píšeš do odpovědí (když neodpovídáš), když to můžeš napsat do diskuze (když diskutuješ).

Pod otázkou se objevilo doplnění… tím se otázka dostala zase nahoru (pokud tě to obtěžuje, nemusíš možná reagovat)… a tak to není kvůli tomu, že bych se ptal pořád dokola na to samé…

S nutkavou potřebou si dovedu bez zaváhání poradit a vím přesně, kam s tím jít ;)

před 4148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

odpomass: Jsou věci, které neškodí pořád opakovat. A ještě bude málo… Toto je jedna z nich – sice zdánlivá maličkost, ale z maličkostí se skládají větší věci a u maličkostí je třeba začít.

před 4148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Zdá se mi, že tady není zas takový cvrkot, že by doplnění otázky a vrácení k ní bylo nějakým hříchem.

před 4148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

Manon je můj osud.
Manon je můj osud.
Manon je všecko, co neznal jsem dosud.
Manon je první i poslední můj hřích,
nepoznat Manon, nemiloval bych.
Manon je motýl. Manon je včela.
Manon je růže, vhozená do kostela.
Manon je všecko, co neztratí svůj pel.
Manon je rozum, který mi uletěl!
Manon je dítě, Manon je plavovláska.
Manon je prví i poslední má láska.
Manon, ach Manon, Manon a Arrasu!
Manon je moje umřít pro krásu…

před 4148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

http://manonles­caut.wz.cz/ga­lerie/mp3/uryv­ky-z-manon/1963-Friedl_Manon-je-muj-osud.mp3

;)

před 4148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

:D :D Jsi mne dojal :)

před 4148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Illines

Pajo,tady v UK zadny pes nemusi mit kosik,je zodpovedny jen majitel.Je to jen na majitelovi,zda da ci neda kosik.Ale kdyz je predpis-mel by se dodrzovat.

před 4150 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek