ten který je

Proč se psi válí venku v bahně nebo dokonce ve výkalech?Má takovéto chování nějakou příčinu nebo význam?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:

Občas se stane, že pes při procházce objeví nepříjemně zapáchající lejno či mršinu a vyválí se. Tímto způsobem se psi zbavovali svého pachu před lovem – tedy spíše prapředci našich psů. Svůj vlastní pach překryli pachem z mršiny nebo z výkalů, aby je kořist neucítila.

Vůně, která našemu lidskému nosu není vůbec příjemná je pro naše psy lákavá a tímto způsobem se mohou „navonět“ i pro svou oblíbenou osobu nebo ve snaze zaujmout partnera či smečku. Obvykle se psi válí ve snaze naparfémovat si krk a okolní partie (hlava, ramena). Plně objasněno toto chování dosud není.

Obzvlášť lákavé jsou pro psy čerstvé výkaly či rozkládající se zbytky, mršiny, někteří psi preferují rybí pach.

Informace ze soukromé psí školy. Více na

Zdroj: http://www.psis­kola.cz/27-12-chov-psu-proc-se-psi-vali.aspx

Další odpovědi
hanulka11

řekla bych ,že tím smývají svůj pach /maskují se tím/

tom004

Částečně to budou mít jako zbytek genetické informace z dob,kdy se,jako divoká zvířata zbavovali různých parazitů. Dnešní psi to rádi dělají hlavně po koupeli. Okamžitě se někde vyválí,aby se zbavili „smradu“ ze šamponu, a zase sami sobě a jiným psům voněli po jejich. A možná to jsou i takové mimikry před jinými psi.

elektrikář

U nás se stalo že si u hospody někdo ulevil žaludku od píva a kyselých ryb. Co na tom místě psi dělali každej se tam snažil navonět.Majitel to spláchnul, zamet. Stejně to nepomohlo každej pes co šel kolem se v tom místě snažil vyválet.