Fidel

Proč se psi rádi válí na zádech v trávě?

Doplňuji:
@Drap: Na těch místech, kde se válí ten náš, tak ani mršina ani hovno nebylo…

Nejlepší odpověď
annas

Něco podobného na stránce

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-psi-vali-venku-v-bahne-nebo-dokonce-ve-vykalech-ma-takoveto-chovani-nejakou-pricinu-nebo-vyznam

Další odpovědi
Drap

Obzvláště rádi se válí v místech kde byli např výkaly, nějaká mršina a pod. Vyhrává zřejmě rozkládající se ryba. Psi to májí v sobě. Čistí se tak a snaží se zbavit svého psího pachu. Toto chování přetrvává z dob divokých forem /vlků, kojotů/ kdy byli nuceni živit se lovem. Překrytím svého pachu je podstastně hůře mohla kořist vycítit. Dalo by se to přirovnat k lidskému používání voňavek a parfémů.
Doplňuji:
I v místech , kde zdánlivě nic neni a ani nebylo pes něco cítí a považuje to za vhodné místo k tomuto účelu. Má taky podstatně vyvinutější čich než my.

hanulka11

Myslím, že se prostě jen chce podrbat, dělá si pohodu, protahuje se .Taky to dělají když si chtějí hrát.

ReHu

To bych taky ráda věděla. Jedna holka se mi válí na zádech několikrát při každé procházce. Na zemi nic není. Válí se na poli, na trávě, prostě různě. V zimě i teď. Druhá ani jednou.