postcd

Proč se prořezávají neovocné stromy v obcích, městech.?

V naší ulici prořezávali dost radikálně lípy podél ulice, ale ne jen nějak suché větve ale úplně to oholili. Tak mě zajímá jaký v tom je smysl, skoro mi to přijde jako vyhazování peněz když větve nezasahují do ulice autům. Evidentně u nich nehrozí padání nějakých větví do ulice.

Nejlepší odpověď
beer

Stromy jsem neviděl, nemohu posoudit.
Obecně se ale takový řez provádí z důvodů zmlazení, bezpečnosti, atd.
Doplňuji:
Navíc se radikálním řezem prodlužuje jejich životnost.
Praxe

Další odpovědi
IK

Pozoruj co z toho bude. Zahradníci obyčejně nevyhazují peníze, ale účelně kultivují. Může tě překvapit výsledek. Radikální ořezání vytvoří mladou plnou korunu, mohou se snažit snížit výšku na nějaký příkaz / žádost, koruna mohla být už příliš řídká a oslabený růst. Mohlo jít o sjednocení vzhledu pokud některé stromy byly víc proschlé. Pokud se neprořezávaly dlouho, může být radikální řez jedinou možností jak stromům pomoci, vždycky je lepší když se koruna řeže stejnoměrně.