mandat

Proč se při výběru z bankomatu musí zadat PIN a není tam místo toho třeba snímač otisku prstu či zorniček?

Člověk by se nemusel bát, že to zapomene a zloději by taková karta byla nanic.

Nejlepší odpověď
mosoj

Myslím si že se také dočkáš. Myslím si ale, že by to zdražilo výběrové poplatky. Máš problém s pamětí ? Zakóduj si PIN do nějakého fiktivního telefonního čísla a nech si ho v adresáři mobilu.

Další odpovědi
MichalTy

Proč? Je to mnohonásobně levnější.

Kelt

PIN a kód v magnetické pásce na kartě je univerzální. Snímače se používají v továrnách, kde jsou v paměti údaje všech přítomnýcha otisky jsou srovnávány a vyhodnoceny. To by musel mít každý bankomat k dispozici paměť na několik miliard údajů a takto by se k těm údajům mohl při propojení všech bankomatů dostal hacker snadněji. Představ si, že by přijel Plzeňák do Olomouce a nemohl si vybrat peníze z bankomatu, protože by neměl tady otisk zorničky. V tomto případě neplatí, že nejmodernější technika nejlepší výsledek.

Dochy

je to levné řešení a „prošlapaná cesta“ Biometrické údaje jsou v praktickém nasazení novinka a kartový průmysl je poměrně konzervativní.
Navíc: Radši ať mi někdo ukradne peněženku s PINem, než prsty či oči.

mosoj

Kelt. Databáze majitelů pinů nebo otisku prstů či zorniček klientů banky. Naprosto stejně veliká databáze co do počtu identifikací.