meereg

Proč se při střelbě s SA-58 na vzdálenost 100 m na figuru ležícího střelce míří na spodní okraj terče a ne na střed?

Tak jsme stříleli na vojně. A kupodivu jsem trefoval desítky.

Nejlepší odpověď
Drap

Neudržíš zbraň v klidu. I při pevném držení se při výstřelu hlaveň kousíček nadzvedává. Pokud bys mířil na střed, trefofal bys horní okraj terče.

Další odpovědi
quizzi

Protože při střelbě na 100 m se na hledí nastavuje hlední dálka na 300m a převýšení dráhy střely je právě rovno vzdálenosti okraje terče od jeho středu.

mosoj

Říká ti něco parabola ? Tak věz, že střela se pohybuje po parabolické dráze, díky odporu vzduchu.