numeriprimi

Proč se při spalování vodíku uvolňuje energie?

Nejlepší odpověď
Funna

protože se uvolňuje při KAŽDÉM spalování .-)..a opět se stačí zadat dotaz do vyhledávače…

Další odpovědi
mosoj

Světe div se. Velký objev při spalování se prý uvolňuje teplo . To jsi se ještě nikdy nespálila ?

Prostě jedná se o exotermní reakci ! To jest reakce která teplo uvolňuje.

Emefej

Protože jde o exotermí pochod.

Fyzik

Protože samostatný vodík má vyšší vnitřní energii, než když se váže, např. s kyslíkem. Energie se uvolní při reakci.
Doplňuji:
Kelte, to je nesmysl, rozšířený omyl, že hoření je reakce s kyslíkem, hoření je reakce hořlaviny s jakoukoli oxidační látkou za vzniku tepla a světla, a je mnoho látek, v nichž bude vodík hořet. Na tom ale nesejde, otázka zněla jinak.

Kelt

Spalování, neboli hoření spočívá v reakci látky s kyslíkem. Vodík se slučuje s kyslíkem na vodu podle rovnice, kterou zná každý. Pokud bychom tuto reakci posuzovali z termodynamického hlediska, spaluje se vodík. Spálením 1 molu vodíku se uvolní určité teplo, kterému se říká spalné teplo. Při sloučení 1 molu vody se uvolní slučovací teplo vody. Slučovací i spalná tepla lze najít v tabulkách.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spal­né_teplo