arachis

Proč se při pláči ucpe nos atd.?

proč se při pláči ucpe nos? To, že sliznice napuchne při viróze, je zřejmé..

Nejlepší odpověď
mosoj

Protože slzné kanálky vyúsťují v nose.

Slzné cesty začínají jako slzné body (puncta lacrimalia) ve vnitřní třetině horního a dolního víčka, pokračují jako slzné kanálky (canaliculi lacrimales), které se v 80 % spojí (canaliculus lacrimalis communis) a ústí do slzného vaku (saccus lacrimalis). Tento přechází v slzovod (ductus nasolacrimalis) a ústí pod dolní skořepou nosní (concha nasalis inferior) do nosní dutiny .

Hele političko, pláci plác. Na co máš počítač a internet ? Prostě tě to teče do šňupáku a dráždí sliznice.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slzy

Další odpovědi
štamgast

Mně se při pláči nikdy nos neucpal.

arachis

děkuji za odbornou odpověď,politického rázu,dlouhé blá a otázka nezodpovězena,vážím si snahy,ale stále nevím proč. je jasné,že v nosem prochází slzy a asi se i tvoří,tak sliznice napuchne,ale proč člověk třeba ještě dvě hodiny má ucpaný nos i když už aktivně nesmrká ( a nebrečí).ale asi je to obranný mechanismus,nad kterým nic nevykoumáme.děkuji.