Proč se prezident ještě nevyjádřil k odvolání Pospíšila?

Vždy má aspoň pár slov, ale teď velmi rychle podepsal a mlčí (u jiných mu odvolání leželo i několik dní na stole)

Nejlepší odpověď
anonym

Není to téma o globálním oteplování kde by se mohl pořádně blýsknout,tak zatím významně mlčí…:D

Další odpovědi
anonym

Jsou zde dva aspekty, které je třeba brát v potaz -
1)je to hlava státu a neměl by s nějakým prohlášením vystoupit ukvapeně. Zřejmě bude chtít shromáždit nějaké podklady o náladě, jakou toto opatření vyvolalo mezi lidem této země.
2)odvolání pana Pospíšila mohla být předem naplánovaná akce a prezident se k ní vyjadřovat nemá v úmyslu hned z vícera důvodů – samozřejmě ryze politických.

No a v neposlední řadě mu tento politik mohl být natolik trnem v oku, že je nakonec rád, že ho odvolat mohl.

anonym

Vysvětlení máš dávno v odkazu:
Nečas to s ním už předběžně konzultoval a kromě toho mediálního humbuku bylo dost, přičemž ten formální a zástupný důvod je natolik očividný, že by se jen ztrapnil, takže tentokrát moudře pomlčel.
Však oni to už novináři dostatečně properou ze všech stran.
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/271706-lide-se-bleskurychle-zastali-pospisila-v-praze-demonstrovali-a-dekovali-mu.html

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vas-nazor-na-bleskove-odvolani-ministra-pospisila-vaclavem-klausem-na-navrh-petra-necase

Elk

Nehodí se mu to do krámu a nechce si dělat problémy. Možná, že ho po mandátu zaměstná Kelner a tak poslouchá Nečase.
Třeba to podepsal Chilskou propiskou…???

manon

Podle mne se vyjádřil až dost už tím, že tak rychle podepsal. Muselo to být předem domluveno, Teď už zůstává jen mlčet – cokoliv by řekl, nejspíš by těžko obhajoval. Mlčeti zlato, no ne :) Potkat tak politika, co není „zapojený“…