Proč se přeruší obraz i zvuk, když kolem našeho domu projede auto?

Mám u tv set top box a anténu na střeše, ve dne se vůbec nedá koukat na tv, protože když kolem nás projede auto, hned začne obraz blbnout a zabzučí to, nevíte, čím to je?

Nejlepší odpověď
anonym

Jde o narušení přenosu signálu (překážka, odrazy…). Stejně (nebo podobně) to asi ´blbne´ i v dešti apod., ne?
Zavolej TV technika*) na proměření dostupného signálu a zaměření přesného směrového zaměření antény.
Pro začátek – vypni anténní zesilovač (pokud tam je) a pohrej si s umístěním a směrováním antény – vadí i třeba třepotající se listy stromu ve směru příjmu).
Bohužel – DVB-T jsou vysílany na tak ´krátké´ vlně, že ´ladění´ je hotová ´alchymie´ a obecné řešení neexistuje.
___
*) dobrého TV technika, ne ´natahovače kabelů´

Další odpovědi
mosoj

Slabý signál. Pomůže výkonnější anténa nebo zesilovač v místě antény.
Za předpokladu správného směrování a kvalitního anténního napáječe ( koaxiálu). Někdy stačí i změna umístění antény o několik decimetrů či přemístění na jinou stranu baráku.
Kmitočet ( tedy délka vlny) je stejný jako u analogu a je odvislý od čísla kanálu.
DVBT s délkou vlny nemá nic společného.

leporela22

blbnout. To máte digitální nebo analogové vysílání? i když analogové byste už asi ani nechytil. Tento problém byl max u analog. jak se řikalo že chytá duchy. Ale televizní přenos je pomocí elmag. vln a ty můžou být z družice nebo máte v okolí nějaký vysílač.
Ale pokud máte satelitní tak tento problém je vyloučen. A jak máte tu střechu vysoko? Možná zkuste lépe natočit.

NiCMOCBOY

Zřejmě absence zesilovače nebo použitý je slabý.

anonym

Děkuji za rady, je to stejné když je hezky i když prší, nebo sněží, jsme v dolíku, ale nikomu v okolí to tak neblbne, zas jen tady 🙂 Anténě nic nestíní, žádné listí, nebo tak, tak zavolám teda nějakýho technika, to mám radost :-O