Avatar uživatele
anonym

Proč se před vařením rýže dává do studené lázně ???

Než se dá vařit do vroucí vody má se dát do studené alespoň na 20–30 minut ? v čem to bude lepší ???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, johana 56, hanny 2, Damiana, anonym před 4176 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já rýži propláchnu z důvodů, které uvádí „elektrikář“, potom ji nechám proschnout a následně lehce osmažím a dusím tak, jak ji připravuje Damiana. Většinou jen s cibulí, občas i ze zapíchaným hřebíčkem, podle toho k čemu rýži podávám.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Neznám. Možná tak celozrnná? Já rýži vůbec neproplachuji, ale nasucho trochu opražím – nesmí změnit barvu, ale musí být hodně horká. Pak ji osolím, zaliji vodou (hodně) jen jednou promíchnu a dám vařit. Hotovou propláchnu studenou vodou. Na tuto přípravu rýže fakt nedám dopustit.
Doplňuji:
ad Děda Louda: Nedávám. Třeba takovou jasmínovou nebo basmati rýži (s jejich specifickou a dokonalou chytí) by to totálně zabilo.:-)

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

To jsem ještě neslyšela,jen propláchnout pod studenou vodou!
Doplňuji:
Já vařím rýži v mikrovlnce v konvičce od firmy Tupperware a jsem moc spokojená

http://www.tup­perware.cz/xchg/cz-sk/hs.xsl/1923.html

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

U nás jelikož nemáme tekoucí vodu, tak sáček s rýží propláchnu v hrnci se studenou vodou a následně ho v ní uvařím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Jen se proplachuje studenou vodou.

Rýži před vařením propláchneme studenou vodou.
Před zalitím vodou ji osmažíme na troše tuku, není to však nutné.
Rýži zaléváme studenou vodou, kterou postupně uvedeme do varu.
Kromě vody můžeme rýži zalít i studeným vývarem nebo vodou s rozpuštěnou kostkou masoxu. Rýže tak získá na chuti.
Poměr rýže a vody je 1:2, tj. na 1 díl rýže dáváme 2 díly vody. Proto si rýži odměříme nějakým vhodným hrníčkem.
Rýži nikdy nevaříme prudkým varem. Proto včas tlumíme příkon tepla, u elektrických spotřebičů ještě před začátkem varu. Rýže se tak jen velmi pomalu dusí, přitom je samozřejmě zakrytá pokličkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Je to dobré důkladně propláchnout.Jednak se odplaví část škrobu a rýže se tolik nelepí. Druhá věc Rýže jak jsem jí viděl skladovat v balírnách v Roudnici je nafoukaná ze železničních vagonů na beonovou podlahu ve skladech jako písek a dělníci po ní normálně chodí v holínkách.Na balicím automatu fotobuňka odstraní všechny černé nečistoty neoloupaná zrna plevy kamínky ale prach né.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samantha

Někdy je rýže špinavá a tak se omývá, ale také jsem to četla, ale hlavně na rýži v Německu, a je to asi kvuli vaření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Milé dámy, všechny jste zapomněly na cibuli a hřebíček.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natty*

Možná, že jak se namočí, tak nasákne trochu vodou a příznivě to ovlivní následné vaření…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek