Avatar uživatele
Löwe

Proč se používá tak stupidní rčení „pro pravdu se každý zlobí“?

Někdy mám pocit, že se používá jen proto, aby se dotyčný ještě více naštval a mělo tak větší váhu. Opravdu mi toto rčení leze krkem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, fcoop, redy, briketka10 před 3241 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Proč? Protože …

často totiž záleží na tom, kdo pravdu má. Pravdy jsou přátelské i nepřátelské. Jindy jde o tzv. holou pravdu, ale pěkně upravenou.

Aforismy Jana Sobotky o pravdě.

„Lidé se zlobí pro pravdu zvláště tehdy, když ji nemají.
Bojovníci za pravdu obvykle nebojují s největším zápalem proti lži, ale proti nové pravdě.
Vždyť i ve víně je pravda. V krabicovém přiměřeně nižší kvality.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

Odpoveď byla označena jako užitečná

Asi vzniklo v souvislosti s tím, že se zlobíme, když se provalí něco, co jsme chtěli ututlat. Ale pozor zlobíme se i z jiných důvodů. Třeba když někdo upozorňuje na něco, co my sami považujeme za svůj nedostatek nebo neúspěch. Když Vám neslouží oči a již dávno nosíte brýle a Jóna od naproti začne povykovat, že jste brejloun a pidlovokej, moc Vás to nepotěší. A ještě jednou pozor – zlobíme se, když nás někdo křivě obviní. Například Jóna od naproti Vás nařkne, že jste včera močil na náměstí. Vy se samozřejmě rozlobíte. Bráníte se lži. A tu Jóna, společenský manipulant, vykřikne, že pro pravdu se každý zlobí. Z rčení se stávají stupidní rčení v komunitách, kde se vyskytují stupidní jedinci. A mimochodem – je to právě Jóna, kdo je vyčůraný a nejspíš má zájem to na někoho hodit.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, Löwe Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Já to nepoužívám ale k nas…ní to je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Poněvadž většina lidí nemá pravdu (ve svůj neprospěch) ráda..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

A co tady s tím, když je to pravda. Leze ti to krkem co ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek