WeeBear

Proč se používá spojení „chyba v Matrixu“?

Sama jej používám (maličko paradoxní, ano), ale nejsem si zcela vědoma toho, od čeho se tento výraz odvíjel, či jak vzniknul. Objasnil by mi to prosím někdo informovanější?
Předem děkuju. 🙂

(nevím, kam otázku zařadit, proto jsem volila aktuality)
Doplňuji:
Díky moc za objesnění.
Otázku jsem tedy přesunula do jazyků.

Nejlepší odpověď
Reuef

v roce 1999 byl natocem film Matrix – a v tomhle filmu kdyz clovek zazil de-javu (ve filmu reprezentovano tak, ze tam prosla 2× stejna kocka) tak to byla chyba v Matrixu (virtualni prostredi kde se ten film odehraval) zpusobena zasazenim Agentu kteri ten Matrix mohli menit kdyztak se na nej podivejte je to pekny film :)

Další odpovědi
anonym

Obsáhlý fejeton na dané téma, díky němuž pochopí snad každý
(a zapamatuje si význam).
P.S. Jinak patří do rubriky „Jazyky“ (významy různých úsloví apod.).

Zdroj: http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/fejeton-chyba-v-matrixu-0sd-/p_spolecnost­.asp?c=A100106_­170749_p_spolec­nost_wag