Nikkol

Proč se používá pěna na holení? Má nějakou zvláštní funkci?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to jen modernější obdoba někdejšího namydlení, klasiky u starých holičů.
Samozřejmě má efekt, především navlhčí a změkčí vousy a povytáhnou kořínky, která pak jdou snáze a více u pokožky oholit. Zároveň to kůži zbavuje případných nečistot a mastnoty, čímž připraví na finální ošetření vodou po holení, kdysi Pitralon.

Další odpovědi
tom004

Změkčí vousy,a napne pokožku.Lépe,se potom potom holí.
Doplňuji:
DrAxl.Pitralon,není kdysi.I,dnes se prodává,voda po holení,holící krém,i gel.Vů­bec,není levný,a je po něm,docela slušná poptávka.Kupují ho,i cizinci.

mosoj

Hlavní důvod. Změkčí vousy jako dříve mýdlo a hlavně nepotřebuji štětku ( myslím štětku na mydlení !) .

Ewíík

Kdaž si nedáte pěnu na holení tak máte pokožku podrážděnou,ale když si dáte pěnu nebo gel tak neni podrážděná.

Balu103

zmäkčuje fúzy
napína pokožku
zvlhčuje pokožku a umožňuje žiletke lepší sklz po nej
btw. po rokoch holenia som zistil, že na štetku a bežné mydlo na holeni nemá žiadna pena ani gel šancu, bez ohľadu na značku a cenu.

Renatka2

No jasně, že má :) není pak tak kůže podráždění, chloupky to změkčí, líp se holí. Já používala pěnu, ted jsem přešla na gel…taky dobrý ;)

DomcaJe

A jaké značky těchto holících pěna gelů používáš nebo můžeš doporučit prosím? :) :o)

Renatka2

mám ted momentálně tudlenctu https://www.top­markt.cz/peny-a-gely/gillette-women-satin-gel-na-citlivou-pokozku-200ml/

DomcaJe

Moc děkuji, možná teda taky zkusím toto a uvidíme :)