Avatar uživatele
Nikkol

Proč se používá pěna na holení? Má nějakou zvláštní funkci?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? tom004, dědapetr, Deli, anonym před 4647 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Je to jen modernější obdoba někdejšího namydlení, klasiky u starých holičů.
Samozřejmě má efekt, především navlhčí a změkčí vousy a povytáhnou kořínky, která pak jdou snáze a více u pokožky oholit. Zároveň to kůži zbavuje případných nečistot a mastnoty, čímž připraví na finální ošetření vodou po holení, kdysi Pitralon.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Změkčí vousy,a napne pokožku.Lépe,se potom potom holí.
Doplňuji:
DrAxl.Pitralon,není kdysi.I,dnes se prodává,voda po holení,holící krém,i gel.Vů­bec,není levný,a je po něm,docela slušná poptávka.Kupují ho,i cizinci.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Hlavní důvod. Změkčí vousy jako dříve mýdlo a hlavně nepotřebuji štětku ( myslím štětku na mydlení !) .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ewíík

Kdaž si nedáte pěnu na holení tak máte pokožku podrážděnou,ale když si dáte pěnu nebo gel tak neni podrážděná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Balu103

zmäkčuje fúzy
napína pokožku
zvlhčuje pokožku a umožňuje žiletke lepší sklz po nej
btw. po rokoch holenia som zistil, že na štetku a bežné mydlo na holeni nemá žiadna pena ani gel šancu, bez ohľadu na značku a cenu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Renatka2

No jasně, že má :) není pak tak kůže podráždění, chloupky to změkčí, líp se holí. Já používala pěnu, ted jsem přešla na gel…taky dobrý ;)

před 2535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DomcaJe

A jaké značky těchto holících pěna gelů používáš nebo můžeš doporučit prosím? :) :o)

před 2531 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Renatka2

mám ted momentálně tudlenctu https://www.top­markt.cz/peny-a-gely/gillette-women-satin-gel-na-citlivou-pokozku-200ml/

před 2510 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DomcaJe

Moc děkuji, možná teda taky zkusím toto a uvidíme :)

před 2499 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek