Shady

Proč se používá fráze „drogy a alkohol“?

Alkohol je přece taky droga tak to moc nedává smysl.Je to jakoby někdo říkal „heroin a drogy“ nebo „buky a stromy“

Odpovědi
Kelt

Dřive se říkalo alkohol a cigarety, a alkohol i cigarety, pokud se stanou návykové, tak to jsou také drogy. Obecně se myslí drogy – prášky, heroin, kokain a pod, alkohol je kapalný. Stejný význam má prach a broky a jiné fráze.

Ivory

alkohol, jakožto kapalné (ale i pevné, např. alkoholický cukr) obsahují alkohol (jak nečekané), což je lehká droga, stejně jako káva a tabákové výrobky.
Jako těžké drogy se považuje marihuana, heroin a pervitin (snad jedny z nejsilnějších, kdo se s němi dostane do styku, tomu už není pomoci), kokain, LSD, extáze (používá se na diskotékách) a pár let starý krokodýl (na tuto svini do několika dní umřeš, pochází totiž z Ruska a vyrábí se z ropy a dalších sraček)

Krakis

To nevím,ale droga může být všechno,na co si uděláš závislost.A rozdíl mezi tvrdou a měkkou drogou je ten,že na tvrdou nemáš jen psychickou,ale i fyzickou závislost-to znamená,že tělo bez této látky už nemúže žít.Proto u odvykání třeba na heroin ti lékaři pomalu snižují přísun opiátů.A po léčbě jsi ještě léta na Subutexu.A Ivory se velice mýlí-alkohol je tvrdá droga a marihuana naopak měkká-asi nikdy nezažil fyzický a psychický absťák.To je nebe a dudy.A ten fyzický ne vždy přežiješ…

Bunda

K odpovědím Ivoryho a Krakise:
Dělení drog na měkké a tvrdé se liší podle akceptovatelného či neakceptovatelného rizika.
Měkké drogy jsou káva, cigarety, marihuana a podobné produkty, u nichž jsou následky krátkodobé i dlouhodobé relativně akceptovatelné. U alkoholu je zařazení sporné. Tvrdé drogy jsou všechny druhy obecně známých tvrdých drog, u nichž je vznik závislosti i míra poškození velmi vysoká.
K původní otázce „drogy a alkohol“ – samozřejmě je to zkrátka chybné používání výrazu. Asi pramení z běžného označování drog jako tvrdých drog. „On bere drogy=užívá tvrdé drogy“ Nikdo si nepředstaví pod pojmem „on bere drogy=on pije alkohol“