melanie

Proč se pořád skládá tolik písniček o lásce ?

Když tak poslouchám písničky v TV, je minimálně každá 2. písnička o tom, jak kdo koho miluje, jak kdo koho ztratil, jak kdo koho opustil. Proč se neskládá více písniček třeba o tom, jak je venku hezky, jak zpívají ptáci, jak si někdo připálil oběd, jak si někdo koupil ponožky nebo navštívil babičku ? Melodie může být třeba stejně chytlavá, ale text se furt opakuje(dá-li se to tak říct)

Nejlepší odpověď
anonym

Protože láska mezi lidmi, v této době, velmi chybí.

Další odpovědi
iceT

Tak si pusť Sabaton,ti zpívají o válce a o hrdinech,jedna jejich písniška je dokonce věnovaná českému pilotovi,kterého dnešní lidi neznají ani tam,kde se narodil,je po něm pojmenovaná ulice,a málokdo tuší,kdo to vlastně byl.
http://www.de­nik.cz/hudba/sved­sti-metaliste-natocili-hit-o-janouskovi-v-rodnem-prerove-hrdinu-zna-malokdo.html

Klára K.

To je dobrá otázka, já sama skládám písničky, a i ty moje jsou skoro všechny, nezáměrně, o lásce.
A proč?
Inu, láska, stejně jako smrt, obsahuje mnoho témat, dají se použít metafory, přirovnání, třeba i hodně citoslovců, nebo také proto, že , jak jsi napsala, se text pořád opakuje, a to je pro skladatele, v tomto případě většinou popového, výhoda.
Nebo je to také proto, že někteří zpěváci to používají, aby si fanynky omotali kolem prstu. Dejme tomu taková 1Direction, tu poslouchají většinou teenagerky, které jsou láskou doslova pohlceny, neřeší nic jiného, a je také velmi snadné je ovlivnit. A když takhle ty holky poslouchají písničku, ve které jejich nejoblíbenější zpěvák zpívá: Miluji tě, jsi má jediná,… Tak je jasné, že jí to podvědomě vleze na mozek a vsugeruje si, že má u Hollywoodské hvězdičky šanci.
Všechno to je business 🙂

Kelt

Jednak je to dost zásadní téma a každého to zajímá a jednak těmi písněmi můžeš vyjádřit svůj současný stav. Jsi zamilovaný, určitě něco najdeš. Jsi zklamaný, taky. Odešel ti partner, je na to hit. Vrátila se , a zase nějaká píseň o tom. V každé situaci, ti píseň pomůže zlepšit náladu.
A kdybys chtěla hledat, najdeš jistě písně na jiné téma, než je láska.

jak by asi letěl hit s textem?
Dnes je pěkně, bude hezký den
proč já jenom do práce jdu jen
osm hodin makám u pásu
na oběd si uvařím klobásu.

Ještě nevím, co udělám dnes
zrovna mne napadnul velký pes

a podobným stylem se dá pokračovat na různá témata, že jsem čekal na křižovatce, potom jsem byl v mekáči a jiné.

Otázka je, zda by to někoho zajímalo? Představ si film, který by se odehrával v kuchyni, jak někdo vaří a pak jí, podívá se z okna, uvidí sluníčko a vylije mléko, utře podlahu, tedy film bez akce, bez života a taková by byla asi píseň s těmito tématy.

¨

kelley

Protože hudba = emoce a láska = emoce nejsilnější, takže je to pro skladatele téma (zdánlivě) nejjednodušší…

Bičiště

Melanie, máš pravdu, zpívá se furt o lásce a přitom žádná láska není, je to jen rozmnožovací pud. Vezmi si tuto píseň: Kačena divoká, letěla z vysoka, přišel na ní střelec, střelil ji do boka. Urazil ji křídlo a pravou nožičku, smutně zaplakala, spadla na vodičku. Ach bože můj milý, už jsem dolétala, už jsem těch svých dětí,tady zanechala. Moje drobné děti, nedělají škody, plavou po potoce, napijí se vody. Jsi přemýšlivé děvče – jen více takových! Ten kdo to složil byl genius a viděl dál než na pelest postele a vysoukanou noční košili. Zkus něco podobného.

briketka10

iceT
na ty Sabatony pamatuju, jak
jednou hledal tuhle skladbu
fanoušek a nikde nebyla jen
tady v tom deníku a co jsme
se spolu asi ještě s fcoopem
nahledali na discografiích a
karaoke všude možně viď :))