Dominik

Proč se počitač vypne pri automatickych aktualizacich? A pri delsi praci na nem?

Ahoj potreboval bych poradi ohledne problemu ktery mi nastal asi pred 14 dny. Kdy jsem si na sve visty nainstaloval servis pack 2[SP2] (pomoci automatickeho updatu) do te doby se zdalo ze vse bezelo v poradku.Po nainstalovani SP2 jsem uz zacal mit problemi s ruznymi programy a hry z niceho nic se mi zacali sekat a byl jsem nucen natvrdo RR notebook [tady jsem zacal mit obavi zda SP2 neni vadny]myslel jsem si ze je to chyba programu a her vse jsem preinstaloval ale bohuzel nic se neuzmenilo dokonce jsem projizdel i antvirakem PC a taky bez vysledku.Nakonec jsem se rozhodl ze preinstaluji operacni system .. kdyz jsem tak ucinil cekal jsem ze problemi zmizi. Sice jich je min ale stale mam problem po spusteni PC muzu pracovat ta cca 30 min na notebooku a pote se bez ohlaseni vypne( pri tomto vypnuti se mi zda ze se zrychli vykon vetracku a zbylich veci jak kdyby mel uletet ) .. tudiz jsem ho vycistil vysavacem a nasmeroval k nemu pomocne vetracky z chladici podlozky ) ale problem pretrvava .Dalsi problem mam s automatickymi aktualizacemi vist ktere potrebuji nainstalovat po preinstalovani.Pris spusteni techto aktualizaci se mi nastahujou a sami spusti instalaci nainstaluje se nejaka cast z nich a pak se samovolne opetovne vypne pocitac . Zkousel jsem ho nechat zda se jen ne restartoval ale bylo to bez odezvy byl jsem nucen ho znobvu nahodit.Predem moc dekuji rady jak se tecto problemu zbavit ci jakychkoliv napadu na jejich opravu Dekuji

Odpovědi
led

najprv otázka: po preinštalizávii Visty ste urobili znova aktiváciu u MS? Skontrolovali stesi managera napájania? Môžno ho máte nastavený, že pri fyzickej nečinnosti po určenom čase vypína.
Takže: najprv si skontrolujte nastavenie systému, napájanie a až potom pozrite na hardwer – najlepšie je dať prezrieť odborníkovi.
Ja som Vistu po roku zrušila – OS nesplňal moje požiadavky

Bumbes

Neodchází ti baterie? Není moc horká, když se ti to vypne? Kdy jsi naposledy dělal defragmentaci? Nemáš málo výkonný NB (hlavně málo RAM), když po update na SP2 už nestíhá?

To je takových možností, že to nebude jednoduché vyřešit…