Pokročilý

Proč se počítá s tím, že v hotelu budu dávat automaticky spropitné?

Všichni mě upozorňují na to, že až budu na dovolené v Tunisku, musím každý den nechávat na pokoji spropitné a pokud bych nenechal, nemám očekávat doplněný toaletní papír apod. Nejsou tohle snad věci, které mají ti lidé v popisu práce? (když nedám v restauraci dýško, tak mi nepřinesou řízek?) Dovolená je už tak dost drahá a pokud automaticky počítají se spropitným, tak ať si to připočtou radši k ceně. V restauraci nebo v obchodě něco málo přihodím - ale když nedám, koukají divně - znamená to, že člověk, který nemá vždy všude na rozhazování je škrt nebo je špatný?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Pokročilý

Byla jsem na Kosu a asi 3krát jsem nechala na pokoji euro a pak jsem měla hezky ustlané prostěradlo a všechno, opravdu všechno uklizené. Ale i když jsem to euro nedala, tak bylo uklizeno. Je to jen na Vás, jestli dáte nebo nedáte spropitné.

Další odpovědi:

Zlatý

spropitný za dobrou práci je slušnost.Samozřejmě pokud nedáte,tak by se nic stát nemělo.Ovšem v některých zemích je přímo téměř povinností ho dát(a v jaké míře v %).Tunis nevím jak je na tom,ale hodně profesí je postaveno na tipech(spropitném- barmani, obsluha na place,pokojské v hotelu apod) . Majitelé dávají malý plat,protože počítají s tím,že zaměstnanci dostávají spropitné od hostů(i když to není povinné). Logika divná,ale je to tak,bohužel.Čili tam kde je to takto nastaveno-a vy nedáte spropitné,tak to personál bere jako neúctu k jejich práci,vlastně je okrádáte o jejich plat...tak to je.

Zlatý

V Tunisku například jako symbol poděkování funguje kromě peněz třeba drobný dárek ve formě zapalovače. Pokud jste se službou spokojeni, můžete také poděkovat nebo pochválit obsluhu u nadřízeného.
http://www.chovani.eu/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.