Standaa

Proč se po nějaké době předabovávají filmy?

iceT: to by ta nová stanice co získala práva mohla klidně ty práva na dabing odkoupit a nemusela by produkovat vlastní, ne?+

Nejlepší odpověď
iceT

Důvodů může být dost a dost.
Jedním z důvodů, proč vznikne nová verze dabingu, může být nevyhovující kvalita. Další důvod může být, původní dabing nevznikl v produkci distributora filmu, ale zajišťovala si jej konkrétní televize sama. Druhá televize pak nákupem vysílacích práv na konkrétní film nemá přístup k této české zvukové stopě a musí si zajistit překlad a nadabování sama, nebo použít dabing, který nechala vytvořit distribuční společnost (pokud takový dabing je k dispozici). Pravdou je, že to není ojedinělý případ.....

To je pravda, taky se mi některé nové dabingy moc nelíbí. Možná by bylo vhodnější tento dotaz směřovat spíše k některé televizní stanici nebo dabingovému studiu.

Další odpovědi
gecco

Aby i dabéři měli práci…
😉
Obvyklé je ale to, že dabing produkuje jiný producent – tedy na jeho prodeji chce vydělat někdo další (nikoli původní producent).