BEAES

Proč se po nalití dělá na pivu pěna?

A u jiných nápojů ne.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že pěnu způsobuje kyselina uhličitá, která se přidává k pivu. Někdy se přidává i glycerín – pivo pění značně, případně další látky.

Podle stránky Pivo.

Další odpovědi
hanulka11

Zřejmě to bude tím,že je při výrobě přidáván kvas ,nebo se mýlím?

elektrikář

Při výrobě piva dochází ke kvašení cukru na alkohol jako vedlejší produkt kvašení je kys. uličitý. který uniká z nápoje a strhává sebou obsažené látky.