Nikkol

Proč se platí poplatek za to, že mám psa? A za kočky, králíky, krávy, koně atd.. ne. Není to diskriminační?

Doplňuji:
zl@tk@: já psa potřebuju. Pokusili se nás vykrást, tak hlídá. Přes psa si jen tak někdo netroufne.

Nejlepší odpověď
WeeBear

Možná budou i hlavnější důvody, ale o tomhle jsem několikrát uvažovala a když si to vezmeme, tak se psem chodíš ven, málokdy a málokdo lidé po psech vše uklízí. Město má na starost úpravu zeleně a některá města (např. naše město) likviduje v určitých oblastech psí exkrementy. Sice můžeš oponovat, že když máš psa u RD, tak to není Tvůj případ, ale kdo by měl dělat evidenci, jak často kdo chodí, či nechodí se psem i na veřejné prostranství,.. Ani mně se to nelíbí, ale neudělám nic. A bude hůř – brzo budou daně zcela za vše a budeme vzpomínat, jak jsme platili jen za psy..

Další odpovědi
zl@tk@

Za pejska platíš hlavně tzv. daň z luxusu, protože ho nepotřebuješ. Nedá se srovnávat s králíky apod.To jsou zvířata a priori určena ke konzumaci. Kočky ne, pochopitelně !
V pořádku.Mám dost silný dojem, že pokud nebydlíš přímo v paneláku, ale v rod. domku měla bys mít na psa slevu. Toto si lze ověřit u příslušného Městského či Obecního úřadu. Takhle to funguje v Praze: http://vets4pet­s.cz/poplatek_psi­.htm

anonym

Co kdyby po mě králík chtěl televizor do své klícky. Kdo to bude platit když mu televizor daruji?