Avatar uživatele
.

Proč se platí daň z nemovitosti?

Vysvětlete mi prosím někdo z jakého důvodu se platí daň z nemovitosti, když si z vydělaných a zdaněných peněz koupím byt, anebo postavím dům?
Přijde mi to podivné, stejně, jako by se platila daň z vlastnictví auta či mobilního telefonu.

Jaký na to máte názor?
Doplňuji:
odpověď Standovi – to chápu, ale stejné náklady má stát i s nájemními byty.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: .

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, RAB před 5079 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nebojte,jestli to takhle půjde dál,tak budete platit daň úplně ze všeho…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Pokud někomu (obci, státu, třetí osobě) vznikne díky mému vlastnictví domu určitá ´starost´, tak pak je spravedlivé za tuto starostlivost zaplatit.

Vůbec se nechci pouštět do debaty zda-li tato přímá daň (na rozdíl od nepřímých, např. DPH) je více či méně spravedlivá…, zda by měla být diferenciovaná podle míry té´starostlivos­ti´ apod.


Osobně tuto daň chápu jako platbu, za to, že se mi obec postará o:

  • přístupové komunikace
  • osvětlení
  • a podobnou společnou infrastrukturu,
  • uklid a opravu silnic
  • atd.

…že se policie postará (měla by) o bezpečnost a prevenci kriminality
…že hasiči pomohou v případě požáru apod.

Vím, že je to strašně zjednodušené, ale jen jsem chtěl vysvětlit souvislosti tak, jak je chápu já.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Jsou to abych to řekla slušně řečeno ti naši poslanci telata tak proto.Mluvilo se o tom že jí zruší a nakonec jí žgrti necháli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

To > kropítko – ona (daň) se už platí ze všeho. DPH je přece na všem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Já myslím,že přijde doba,že budrme platit i za to,že dýcháme vzduch.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Vlastně by mě to taky zajímalo. Dá se to chápat tak, že je to vlastně daň za to, že můžu bydlet v konkrétní obci, která ty peníze investuje do nějakého regionální rozvoje? Je to tak? Ale jak pak uvidím, že se to skutečně objeví v tom ohledu, kde je potřeba. Nebo je to třeba z důvodu, že lidé dělají investice do nemovitostí a je to vlastně daň za to, že jim to v té dané vesnici vydělává peníze? :)

Avatar uživatele
standa

  1. stát a obec není to samé
  2. je to paradoxní, ale daň platí každý vlastník, i když se jedná o stát či obec (samozřejmě, že v zákoně jsou desítky výjimek, ale ty se spíše týkají pozemků)
  3. příjemcem daně je OBEC

před 5079 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek