Proč se píše menší spotřeba u auta mimo město?

Na vesnici, na poli, mezi městy 3tis. otáček/min. a víc, tam je spotřeba menší? Není to snad vhodný údaj pro nejnižší spotřebu.

tak já tam v pondělí ráno při jízdě do práce na D1 buchnu pětku:-D
sice jí tam mám buchlou už pár kiláků po Praze, ale za Chodovem to vytočím za 4 tisíce a uvidíme

Nejlepší odpověď
anonym

No, po městě jezdíš na nižší převodové stupně, za to na silnicích buchneš za 5 a už to mydlíš. Vše při stejných otáčkách.

Další odpovědi
gecco

Ve městě často brzdíš a zrychluješ – a z toho vychází i metodika měření…
😉
_____________­______________
Realita může být jiná, než měření dle metodiky…
Ta metodika je určená pro porovnávání různých typů aut (a motorů)…

mosoj

Protože to tak je. Mluvíš jak dítě z mateřské školky.